Mai-detsembrikuu jooksul meie noorteklubis toimus projekt “Noored meedia ekspertidena”. Projekt oli teostatud IDEEVIIT fondi raames.

Projekti idee oli anda noortele (13-26 e.a) võimalust arendada nende meediapädevust koolituste, töötubade ja kohtumiste kaudu selle valdkonna ekspertidega. Antud projekti raames toimusid järgmised koolitused:
– kriitiline mõtlemine
– meedia kanalite uurimine
– teksti kirjutamine
– fotode tegemine ja töötlemine
– graafilise disaini kujundamine

Projektis osales 10 noort ja 5 noorsootöötajaid ja selle käigus igal noorel oli mentor (noorsootöötaja), kes toetas ja aitas analüüsida kogu projekti protsessi. Projekti kohtumised toimusid nii füüsiliselt meie organisatsioonis, kui ka online formaadi kaudu. Samuti olid vahekohtumised koos gruppi analüüsiga ja kohtumised väljaspool meie organisatsiooni, kus saime rakendada saadud koolitustel teadmised ja veeta koos aega.

Projekt pidi lõppema sellega, et noored proovivad saadud projekti käigus teadmised praktikal ja kajastavad ühe suure tantsufestivali, kuid eriolukorra tõttu, me pakkusime noortele teist variandi. Tantsufestivali asemel noored olid kaasatud suured Noorte meediafoorumi projekti, mis toimus Tallinnas Lasnamäe piirkonnas kolm päeva (2.12, 9.12, 16.12.2020). Noored ettevalmistasid projekti visuaali (postrid, kleepsud, info voldikud) ja vastutasid selle projekti meedia kanalite eest Facebooki lehe ja Instagrami.